Aktualności

Uroczystości odpustowe w Szydłowie

W dniu 27 czerwca br. obchodziliśmy w Szydłowie zakończenie Misji Świętych oraz uroczystość odpustową ku czci św. Władysława - Patrona naszej parafii. Do tej uroczystości przygotowywał nas misjonarz - o. Paweł Denisiewicz -  karmelita,  który 12 lat pracował na Węgrzech, gdzie kult św. Władysława jest szczególnie żywy.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej ks. Bp Andrzej Kaleta, który poświęcił odnowioną Kaplicę Literacką w kościele oraz popiersie św. Władysława - kopię relikwiarza z Gyor.  Uroczystościom odpustowym towarzyszyła wystawa przedstawiająca bogaty życiorys Patrona szydłowskiej parafii. Święty Władysław jest Patronem Węgier, dlatego też wśród obecnych na uroczystościach była Konsul Generalna Węgier w Polsce, Adrienne Körmenda, która udostępniła parafii wystawę o Patronie. Na uroczystości obecni byli przedstawicie władz samorządowych: starosta staszowski Michał Skotnicki, wójt Gminy Szydłów Jan Klamczyński, sołtysi gminy Szydłów, parafianie i goście.

Wystawę będzie można oglądać w Szydłowie, w kościele p.w. Wszystkich Świętych, do końca wakacji.

Z okazji dzisiejszego święta została także wydana publikacja "Władysław - oblicze Świętego", która jest do nabycia w zakrystii kościoła...

Wieczorem, Mszą św. o 18.00 oraz poświęceniem odnowionego Krzyża Misyjnego z pamiątkową tabliczką, zakończyliśmy czas Misji Świętych. Serdecznie dziękujemy o. Pawłowi za poprowadzenie nas przez historię życia św. Władysława.

GALERIA: https://photos.app.goo.gl/6XrrtmuTVUNFhV3f6