Ministranci

?Zaszczytna obecność, która służy i wzrasta?.
 
   Parafia pw. Św. Władysława w Szydłowie cieszy się znaczącą grupą młodszych i starszych pomocników duszpasterzy.
   Na uznanie i pochwałę zasługują studenci, którzy studiując w odległych niekiedy miastach są obecni przy Ołtarzu Chrystusowym w swojej rodzinnej wspólnocie dając tym samym wymowne świadectwo swojej wiary.
    Ministranci spotykają się systematycznie na zbiórkach. W czasie ich trwania odbywa się przygotowanie do służby, podział wykonywanych czynności liturgicznych oraz szeroko rozumiana katechizacja i formacja duchowa. Zyskuje na tym piękno liturgii, zyskują i sami chłopcy, którzy prowadzą intensywniejsze życie sakramentalne.
   Ministranci spotykają się nie tylko podczas służby czy na zbiórkach. Wspólne ogniska, wyjazdy do kina oraz w góry, wyjścia na salę gimnastyczną czy boisko sportowe by grać w piłkę to wspaniały czas bycia razem, to czas by miło i radośnie przeżywać codzienność.
Bowiem bycie ministrantem, to nie tylko służba Bogu i całej wspólnocie parafialnej. To również piękno modlitewnych spotkań, to bogactwo rozmów i zabaw by po prostu uczyć się pięknego życia, by być razem, by swoją młodość ukierunkować ku temu, co dobre i co rozwija talenty czy zdolności.
Ministranci biorą również czynny udział w  wielu organizowanych przez Diecezję spotkaniach czy zjazdach. Największą popularnością cieszy się wyjazd w ferie na narty do Rabki.
   Można krótko o nich powiedzieć ? to dobre chłopaki, są dla wielu wzorem, świadczą swoim życiem, że wiara daje moc i siłę dobra, że modlitwa prowadzi i broni przed przegranym życiem. W bieżącym roku czterech ministrantów naszej wspólnoty parafialnej otrzymało posługę lektoratu z rąk ks. bpa Kazimierza Ryczana. Jest to radość dla naszej parafii, ponieważ dzięki tej posłudze Słowo Boże czytane jest z powagą i dostojeństwem, czego domaga się piękno liturgii.
   Służba przy ołtarzu oraz bycie razem pomaga naszym ministrantom w osobistym rozwoju, ubogaca ich i staje się mocnym fundamentem na dalsze życie. Za obecność  przy ołtarzu Pana niech Dobry Bóg Wam błogosławi i każdego dnia pomaga w pięknym, radosnym i szlachetnym życiu. Szczęść Boże!